А тепер Кремль насправді занервував. США закінчили розгортання ударнuх БПЛА в Польщі

На авіабазі Мирославець пройшла церемонія, що ознаменувала процес повноцінного розгортання ударних безпілотників MQ-9 Reaper на нових позиціях. Нові позиції американських БПЛА знаходяться всього в 250 км від кордону з Калінінградською областю (анексована Східна Прусія).

Загін, до якого входять MQ-9 Reaper (початкова назва RQ-9 Predator B), є незалежним підрозділом, приписаним до 52 ескадрильї.

“Женці”, згідно із заявою ВПС США, потрібні “для забезпечення безпеки і стабільності в регіоні”.

Американці влаштувалися на колишній військовій базі в 2018-му році: трьома роками раніше вона була перетворена під потреби програми перспективного польського ударного БПЛА Zephir.

Ця церемонія також знаменує собою завершення будівництва декількох нових об’єктів, включаючи центри безпечної обробки даних, нові ангари для обслуговування повітряних суден, інфраструктура зв’язку та гуртожитки для персоналу місії.

Ще влітку “Женці” були присутні тільки в розвідувально-наглядової конфігурації, і управління БПЛА здійснювалося віддалено. У нинішньому ж релізі військово-повітряних сил відзначається, що оперативне управління апаратами можна здійснювати з бази Мирославець.

За даними General Atomics, Reaper, що став основним ударним БПЛА США, має тривалість польоту більше 27 годин, максимальну швидкість до 400 км/год і крейсерську до 250 км/год, стелю до 15 км і вантажопідйомність 1740 кг при 6 точках підвіски. Вартість одиниці US$10.5 млн (з врахуванням датчиків).

MQ-9 оснащений відмовостійкою системою управління польотом і триразовим резервуванням архітектури системи авіоніки. Здатний нести ракети з ГСН Hellfire і керовані бомби GBU-12 Paveway II з лазерним наведенням, а також GBU-38 з супутниковим наведенням.

Джерело

error: Content is protected !!