Арешт Вілкула: Рада ухвалила рішення

Верховна Рада не підтримала подання на притягнення до кримінальної відповідальностіі нардепа від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула.

Відповідне рішення на засіданні у вівторок, 16 жовтня, підтримали 137 народних депутатів при 226 мінімально необхідних.

Вілкула звинувачують у тому, що, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської ОДА, у 2011 році він видав розпорядження про передачу землі колективної власності у користування Орджонікідзевського ГЗК під розробку кар’єру та приватній фірмі «АРТ ЛЕНД».

За даними прокуратури, Вілкул завдав державі шкоди на понад п’ять мільйонів гривень. Крім того, він знищив частину землі сільськогосподарського призначення.

Сам нардеп назвав справу проти нього сфабрикованою, звинуватив ГПУ у фальсифікації матеріалів і «розправі з опозицією». Він також вимагає притягти до кримінальної відповідальності всіх причетних до цього осіб.

Пізніше заступник глави комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради Володимир Арешонков заявив, що голосування було провальним виключно через недостатню кількість депутатів у залі, передає «РБК-Україна».

«З того, що я бачив, у залі було реально дуже мало депутатів. Голосували практично всі, хто був: за чи проти, але вони голосували… Вівторок у нас день, коли теж дуже багато депутатів. Чому вони сьогодні не зібралися до обіду в такій кількості, не можу сказати», — повідомив він.

Також Арешонков назвав такий результат голосування «дивним і нелогічним».

Крім того, Рада не підтримала подання на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від «Опозиційного блоку» Дмитра Колесникова.

Джерело

error: Content is protected !!