«БУЛО ВАЖКО ПІЗНАТИ, ВЕСЬ – НІБИ ГЕМАТОМА». В суді продовжують розповідати про жахливі побиття під час Майдану

Побитий «беркутівцями» під час подій Революції Гідності «майданівець» Владислав Цілицький 6 лютого дав свідчення у суді.
У січні 2014 року поблизу колонади на Грушевського спецпризначенці побили та затримали активіста. Тоді відео з побитим протестувальником збурило всю країну.

Крім того, Цілицького звинуватили в організації заворушень та порушили проти нього кримінальну справу. Чотири роки потому він нарешті розповів про подробиці свого побиття.

«Це трапилось 20 січня 2014 року на колонаді. Побили «беркутівці». Це був другий день гарячих протистоянь. Отримав травму голови і садна по всьому тілу», — каже потерпілий.

 

Подробиці того вечора він розповідає чотири роки потому — вже на судовому засіданні. Тоді побитого беркутівцями чоловіка 23 дні тримали у закритому відділенні столичної лікарні швидкої допомоги.

«Найгірше, що мені вручили підозру у державній зраді, опору працівникам міліції, те що зібрав мітинг. Якісь звинувачення, за якими мені 15 років загрожувало», — пояснює Владислав.

Кримінальну справу проти нього закрили, а от спецпризначенців, які його побили, досі не покарали. У справі про побиття «майданівців» Владислава Цілицького та Михайла Низькогуза фігурували троє підозрюваних «беркутівців». Двоєз них втекли до Росії. Тож нині на лаві підсудних лише один — Андрій Хандрикін.

Потерпілий нікого не впізнає. Каже, що навіть не може пригадати, чи були спецпризначенці у масках – на них були шоломи, до того ж було темно.

Адвокат «беркутівця» переконує, що Цілицький та Низькогуз були учасниками заворушень. Каже, що є експертиза, яка може свідчити про те, що Цілицький кидав у силовиків «коктейлі Молотова».

«В обох потерпілих були здійснені змиви з рук, було вилучено відповідний одяг, проведено експертні дослідження, які показали на той час наявність на змивах залишків паливно-мастильних матеріалів, а також наявність паливно-мастильних матеріалів на одязі цих осіб. А зараз ці особи кажуть, що вони нічого не робили», — каже адвокат підозрюваного Валентин Рибін.

Цілицький ці звинувачення відкидає. Каже, що прийшов на Грушевського, щоб подивитися, що там відбувається. І ані зброї, ані спецзасобів при собі не мав. Такої ж думки і прокурори.

«Те, що було нами зібрано у ході досудового розслідування, підтверджено сьогодні. Планується на сьогоднішньому засіданні ще два свідки допитати. Це один з працівників «Беркуту» і журналіст, який проводив зйомку в січні місяці біля колонади», — констатує прокурор ГПУ Олександр Ковальчук.

На цьому ж засіданні адвокат Цілицького подав позовну заяву на відшкодування моральних та матеріальних збитків. Їх потерпілий оцінив у 333 тисячі гривень.

error: Content is protected !!