Експерт порівняв комуналку в Україні та ЄС, результат вас шокує

Ціни на газ та електроенергію для середнього домогосподарства в Україні у рази нижчі, аніж в країнах Європейського Союзу.

Така відчутна різниця спричинена в першу чергу високими податками в ЄС, вищими тарифами на передачу електроенергії, на її розподіл. В кінці кінців це безпосередньо відбивається на заробітній платні населення.

Цю інформацію повідомляє «Сегодня».

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів, що проблема України полягає у відсутності системи регулювання, яка б стимулювала вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж.

«Якщо брати ціну на енергоносії (природний газ, вугілля, ядерне паливо), витрати на них в Європі не сильно відрізняються від України. Але відрізняються кінцеві тарифи. В ЄС діє система регулювання, яка стимулює вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж. Капіталовкладення, які знаходяться в тарифі, у нас це поки не впроваджено», — заявив він.

За словами Омельченка, в Україні занадто занижені тарифи, особливо це стосується населення.

«Зробити, щоб вони відображали реальність, — дуже складне завдання з дуже низьким платоспроможним попитом населення», — резюмував Омельченко.

Нагадаємо, що у Кабміні резюмували, що вартість газу для населення за рік виросте приблизно в п’ять разів, тобто на 18%. При цьому тарифи на електроенергію не зміняться. Про це сказано у прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки, який був опублікований на сайті Мінекономрозвитку.

У документі сказано, що граничні роздрібні ціни на природний газ для населення (з грудня по грудень) в 2018 році зростуть на 18%.

Джерело

error: Content is protected !!