Коли в Києві будували храми, на місці Москви стояли болота: Росія не має жодного права на монополію в православ`ї — ні історичного, ні ідеологічного, ні морального

Напередодні відзначення 1030-річчя хрещення Русі-України парламентське видання звернулося до теми єдиної Помісної Української православної церкви. У сьогоднішній день актуальні розвінчання міфів Московського патріархату про дочірність української церкви, ставлення українців до УПЦ Московського та Київського патріархатів, про перспективи отримання Україною томосу.

ЗМІ пише, що тоді, коли в Києві будувалися величні храми й собори, куполи яких покривали золотом, а стіни прикрашали неперевершені фрески й мозаїки, на місці Москви стояли болота. Сучасні дослідники, серед яких і автор бестселера «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський, вважають історію про заснування Юрієм Долгоруким Білокам’яної у 1147 році байкою «Історичної комісії» Катерини II під керівництвом Георга Фрідріха Міллера.

Білінський доводить, що Московський улус Золотої Орди було створений у 1272 році. Москва згадується лише в третьому ординському переписі населення 1276-го, у двох попередніх про неї ні слова.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет повідомив, що процедура отримання Томосу про автокефалію ще триває.

Про це він сказав журналістам у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«40 архієреїв Київського патріархату, 12 архієреїв автокефальної церкви і близько 10 архієреїв Московського патріархату звернулися до Вселенського Патріарха про надання Томосу.

Вселенський Патріарх на підставі цих звернень створив комісію, яка складається із трьох митрополитів. Завдання комісії — об’їхати всі помісні церкви, тобто всі автокефальні церкви, патріархати, і поінформувати ці церкви про свій намір надати Томос і підтримати його та увійти в спілкування з Українською православною церквою.

Зараз ця комісія ще не об’їхала всі церкви, і тому ми сподіваємося, що після того, як цей процес буде завершений, після цього буде скликаний Синод Вселенським Патріархом. На цьому Синоді буде вирішено питання про надання Томосу, а після цього ми сподіваємося, що відбудеться Архієрейський Собор, на який будуть запрошені ті архієреї, які підписали це звернення до Вселенського Патріарха», — зазначив Філарет.

За його словами, на цьому Соборі буде проголошений Акт про утворення єдиної Помісної української православної церкви і буде обрано предстоятеля.

«Це означає, що іншої української церкви на території України не буде», — наголосив Філарет.

Він зауважив, що ті парафії, єпархії Московського патріархату, які не захочуть приєднатися до Української церкви, не матимуть права називатися українською церквою.

«Вони будуть мати рівні права з усіма конфесіями в Україні, але не називатися Українською церквою. Тобто, не ховатися під українською назвою, а служити інтересам Росії. А буде це Російська православна церква в Україні. Хто хоче служити російській церкві, може служити, але відкрито, чесно, а не ховатися за українською назвою…А вже після цього, ми сподіваємося, буде наданий Томос про нашу автокефалію», — сказав він.

Джерело

error: Content is protected !!