“Коли в країні йде війна…”: Кучма зробив неочікувану заяву про владу

Росії не потрібен Донбас. Росії потрібно, щоб не стало України.

Таку думку висловив другий президент України Леонід Кучма в інтерв’ю популярному телеканалу, передає Корупція Інфо

«Росії Донбас не потрібен. Вона вкладає туди великі кошти. А що вона потім буде мати? Там просто зруйнована територія. Заводів практично немає, вся соціальна інфраструктура знищена, їм це не треба. Але їм треба через Донбас тиснути на Україну. Їм потрібно без зброї, без повномасштабних дій по відношенню до України, треба, щоб нас взагалі не стало. Але ми цього, звичайно ж, не допустимо, однозначно. Ми цього не дозволимо! Такі настрої у людей – захищати до останнього », – сказав він.

Свою думку Кучма висловив і щодо Криму

Вони (Росія. – Ред.) дивилися на нашу слабкість. Тим більше, то був перехідний період української влади. Була і боязнь, і нерішучість. Адже влади у нас практично не було.

Якщо б з тими зеленими чоловічками, коли вони захопили Крим, зробили те ж саме, що Росія зробила у Беслані… Це ж не їхні, як казали, – значить терористи.

А з терористами відповідна розмова повинна бути! Коли Росія побачила, що ми нічого не робимо, – ми отримали те, що маємо.

Але, як вважає Кучма, владі необхідно приділити увагу Донбасу.

«Тільки треба приділити увагу цим регіонам на рівні влади. Я маю на увазі Донецьку та Луганську області, ті, що під нашим контролем. Щоб люди зрозуміли там, що вони наші люди, щоб ми вже сьогодні там почали ремонт доріг, шкіл, дитячих садків і т.д. Тоді люди будуть повертатися звідси. Питання блокади з нашого боку – це абсолютний абсурд. Кого ми блокуємо? Людей, які приїжджають за продуктами, щоб прогодувати сім’ю? Перед тим, як приймати рішення, треба думати про наслідки. Як це буде для людей, яких ми вважаємо нашими людьми? Там настрої не такі, що сьогодні люблять Росію. Вони чекають, що Україна покаже своє я, всіма своїми діями », – зазначив Леонід Кучма.

Окрім того, Кучма відзначає нездатність українських політиків об’єднатися заради вирішення конфлікту на Донбасі, незважаючи на те, що ця проблема є першочерговою для держави.

“Я ніяк не можу зрозуміти – коли в країні йде війна, а наша політична еліта не може об’єднатися для вирішення цієї проблеми, яка є головною. А президентські, парламентські вибори, це вже потім”

Екс-глава української держави також висловив переконання, що пріоритетним завданням уряду має бути пошук шляхів поліпшення економіки країни.

“Треба щодня займатися економікою, треба подивитися, що у нас є і куди ми йдемо… Головна продукція, яку ми постачаємо до Європи – це мед і сировина. А нам необхідно мати конкретні ринки збуту продукції, яку ми хочемо виробляти. І це завдання уряду – знаходити проривні напрями, де ми можемо показати, що Україна є високотехнологічною державою, котра має достатню кількість фахівців”

джерело

error: Content is protected !!