Оксана Корчинська розповіла про закупівлю неякісних медичних автомобілів для армії

Народна депутатка із “Радикальної партії” Оксана Корчинська із трибуни Верховної Ради розповіла про скандал із закупівлями санітарних автомобілів “Богдан”, які зламалися у перші місяці експлуатації.

“Я хочу вам розповісти, як у нас в цьому році закупили так званого національного виробника, якого так часто підтримують у цьому залі. Це санітарні автомобілі “Богдан”. Які ніколи не випускалися в нашій країні, які не проходили випробування, які країна закуповує за 900 тисяч гривень за автомобіль…”, – сказала Оксана Корчинська.

За її словами, для армії закупили 50 санітарних автомобілів “Богдан”, половина з яких вийшла з ладу протягом декількох місяців з початку експлуатації.

Тепер постачальник автомобілів вимагає додатково 300 тисяч гривень за сервісне обслуговування зламаних автівок для фронту.

“Мені щойно звонила 8 медрота. Так от, “Богдан” не дає гарантій на свої автомобілі і вимагає ще 300 000 грнивень за ремонт автомобілів, що були на фронті буквально кілька місяців. Деякі не мають проходу даже двох тисяч кілометрів”, – заявила народна депутатка, яка з початку війни опікується питаннями медичного забезпечення на лінії фронту та допомагає з евакуацією поранених.

(виступ Оксани Корчинської під час пленарного засідання Верховної Ради 19 січня 2017 року відбувся близько 12:26 за київським часом)

Як стало відомо “УМ” з власних джерел, військові, які отримували в підрозділи санітарні автомобілі “Богдан” скаржилися на їх низьку якість. Вони переконують, що більшість автівок, які звезли для ремонту в Краматорськ восени 2017 року мали приблизно 10 тисяч кілометрів пробігу, після чого фактично повністю виходили з ладу. Частину автомобілів уже полагодили та повернули у підрозділи, частина досі знаходиться в Краматорську та очікує ремонту.

Видання “Інтерфакс-Україна” у серпні 2017 року повідомляло, що до кінця року підрозділи ЗСУ отримають 130 санітарних автомобілів “Богдан-2251”, хоча Оксана Корчинська повідомила про закупівлю лише 50 машин.

Варто відзначити, що до Дня Збройних сил України у 2017 році Петро Порошенко на Львівщині передавав військовим медикам санітарні автомобілі “Хамер”.

У листопаді 2016 року корпорація “Богдан Моторс” повідомила про те, що Державний науково-випробувальний центр Збройних сил Міністерства оборони України завершив визначальні випробування санітарного автомобіля класу А1 – Богдан-2251 (4×4) і рекомендував Міноборони закупити машини для потреб військових.

Видання “Наші гроші” у січні 2017 року інформувало про плани із закупівлі санітарних автомобілів “Богдан-2251” на базі шасі GreatWall Wingle 5.

Журналісти нагадували, що бенефіціаром корпорації «Богдан Моторс» є перший заступник секретаря СНБО Олег Гладковський, який відповідає за оборонно-промисловий комплекс.

“УМ” нагадує, що у 2009 році бізнесмен Олег Свинарчук повнісю викупив корпорацію “Богдан” у попереднього власника, Петра Порошенка.

Джерело

error: Content is protected !!