Перший корабель НАТО негайно прибув на допомогу Україні: подробиці

Великобританія раніше заявленого часу відправила свій гідрографічний (розвідувальний) корабель HMS Echo (H87) у Чорне море у зв’язку з агресією Росії.

Про це повідомив керівник проекту “Майдан закордонних справ” Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook. Згідно з його даними, корабель Королівського флоту увечері 17 грудня увійшов у Чорне море із протоки Босфор, пише Обозреватель.

“Цей сучасний корабель призначений для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів і десантних операцій. Він може видавати адаптовану інформацію практично в режимі реального часу”, — пояснив експерт.

Зазначається, що це перший військовий корабель НАТО, який здійснює візит у Чорне море з прямим формулюванням мети візиту, пов’язаного з Азовською кризою.

Як повідомлялося, 25 листопада корабель РФ протаранив буксир ВМС України на виході з Керченської протоки, Росія застосувала зброю проти українських військових кораблів, захопивши три судна. На борту було троє поранених, 24 українці стали військовополоненими РФ. 28 листопада Росія заблокувала вхід і вихід суден в українських портах Маріуполя і Бердянська в Азовському морі.

error: Content is protected !!