Росія програла Україні суд в Гаазі, і повинна сплатити велику суму компенсації за анексію Криму (відео)

Третейський суд у Гаазі постановив, що Росія має сплатити компенсацію низці українських інвесторів за анексію Криму. У цій справі йдеться про суму 159 млн доларів, ідеться в сюжеті “ТСН“.

Суд постановив, що Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року – дати підписання Путіним указів про анексію Криму. Це рішення називають перемогою українських компаній, у яких Російська Федерація захопила активи в Криму. Воно стало першим в історії, за яким Росія змушена виплатити компенсацію внаслідок анексії.

Наразі на гроші від РФ можуть розраховувати 18 українських компаній і одна фізична особа, імені котрої не називають. Серед них є телерадіокомпанія ТРК “Жиса”, що входила до групи “1+1 медіа”.

Влітку 2017 року Постійний третейський суд у Гаазі підтвердив свою юрисдикцію в справах про майнові стосунки в окупованому Росією українському півострові Крим. Це намагалася поставити під сумнів РФ, однак не зуміла цього зробити, відтак почала ігнорувати розгляд справи. Третейський суд нараховує трьох повноважних представників, причому Кремль відмовився висувати свого, тож його призначили у Гаазі.

У 2014 році арбітраж виніс рішення щодо компенсації Росією колишнім акціонерам ЮКОСа 50 мільйонів доларів, але РФ згодом оскаржила це в державному суді Гааги. Очікується, що Кремль і цього разу спробує оскаржити рішення третейського суду в державному на підставі буцімто відсутності юрисдикції.

Джерело 

error: Content is protected !!