Роззброїти «Л/ДНР» за 2 місяці: озвучено план роботи миротворців в Україні

Після введення на Донбас миротворців, роззброєння незаконних військових формувань і видворення іноземних найманців з окупованих територій повинно зайняти два місяці.

Про це в ефірі ObozTV розповів радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олександр Левченко. На його думку, міжнародну миротворчу місію повинна очолити спеціально створена міжнародна адміністрація.

«Тобто не просто заходить військовий компонент і розміщується. А заходить міжнародна адміністрація, що керує військовим, поліцейським і цивільним компонентом, і фактично здійснює ефективне управління цією територією», — пояснив Левченко.

Наступним кроком миротворців, за його словами, повинна стати фіксація всього озброєння на одному місці. Однак, уточнив чиновник, передбачається, що Російська Федерація поверне своє озброєння і техніку на свою територію, щоб не віддавати їх українській стороні або миротворцям.

«Після цього «включається годинник», і відповідно до мінських домовленостей, я припускаю, проводяться вибори. Їх проводить і контролює виключно міжнародна адміністрація ООН. І підсумки підводить міжнародна адміністрація», — розповів Левченко.

Він підкреслив, що при проведенні законних виборів, всі внутрішньо переміщені особи, які перебувають на території України, мають можливість проголосувати за місцем тимчасового проживання — по країні буде відкрито виборчі дільниці і голоси переселенців додадуть до голосів тих виборців, які голосують на тимчасово окупованій території.

По завершенню виборів, пояснив чиновник, протягом 7-8 місяців буде проводитися підготовка з передачі звільнених територій їх законному власнику — державі Україна.

«У цей момент вводиться багато важливих речей. Наприклад, через місяць десь повинна зайти гривня як спосіб всіх фінансових розрахунків. Ще через місяць повинні зайти митники на ту сторону кордону, стати на російсько-український кордон і здійснювати митний контроль товарів. Потім здійснюється процес створення спільних поліцейських сил», — закінчив Левченко.

error: Content is protected !!