У окупанта в два рази дешевше ніж у нас! В мене немає слів. Як так можна? Хто за це понесе відповідальність? — журналіст

Тетяна Висоцька

Прикра арифметика національної безпеки.

Ворог побудував стіну на межі окупованого Криму й України: вона починається біля Чорного моря і закінчується в районі затоки Сиваш.

Стіна не проста. Об’єкт називається «сигналізаційний комплекс загороджувального типу», він має висоту понад 2 метри, по верху натягнутий колючий дріт, а по всьому периметру стоять датчики прихованого і відкритого типу, відеокамери, тепловізори та багато іншого.

Це дозволяє ворогу бачити, що саме наближається до «кордону»: людина, техніка чи тварина, – і відповідно реагувати.

Стіна завдовжки біля 60 км коштувала 200 мільйонів рублєй. Це біля 2,88 млн доларів: 48 тисяч доларів за кілометр.

А тепер пригадаємо стіну прем‘єра Арсенія Яценюка, яка досі так і не добудована. Проект, який Яценюк називав «Європейським валом», і почав споруджуватися ще у 2014 році, має являти собою звичайну металеву сітку-огорожу на металевих стовпах, загородження з спіралі типу «Єгоза», без жодної електроніки, дорогу, рів та вал поряд.

І навіть така проста конструкція обходиться українцям у 2,5 млн гривень за кілометр. (Цифра свіжа, листопад 2018). Це навіть за курсом 28 становить біля 89,3 тисячі доларів. Тобто, майже в два рази дорожче, ніж у росіян!

Додатково фортифікаційне обладнання (на 40 опорних пунктах вздовж кордону) комплекси відеоконтролю та сигналізації обійдуться в близько 10 млн грн; обладнання пересувних бойових модулів – близько 15 млн грн; опорний пункт на 60 та 120 осіб – орієнтовно від 11 до 12 млн грн.

Це все свіжі дані, з 24 листопада 2018 року, коли одну з ділянок Стіни інспектував сам Яценюк і його однопартієць міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Тобто, ми від початку плануємо зробити набагато дорожче — і набагато гірше, ніж у ворога.

В мене немає слів. Як так можна?!!

Хто за це понесе відповідальність? Та ніхто. Кругова порука крадіїв, які руйнують державу, буде діяти, поки не зміниться влада і система.

(На фото зверху стіна ворога, знизу наша, дорожча).

1

2

3

error: Content is protected !!