Угорщина заблокувала співробітництво Україна-НАТО: висунутий жорсткий ультиматум

Розблокування роботи комісії Україна-НАТО залежить від домовленостей, які будуть досягнуті Києвом і Будапештом

З такою заявою виступив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг повідомляє Politeka.

За його словами, країни повинні домовитися щодо забезпечення мовних прав угорської національної меншини на Закарпатті в рамках прийнятого Україною закону про освіту.

“Ключ до розблокування засідань комісії Україна-НАТО лежить в площині домовленостей між офіційними Києвом і Будапештом щодо забезпечення мовних прав угорської меншини. Важливий крок – повна імплементація рекомендацій, озвучених Венеціанською комісією, щодо впровадження закону України про освіту”, – заявив генсек під час зустрічі з главою МЗС України Павлом Клімкіним.

Керівник дипвідомства України зазначив, що метою Києва залишається забезпечення жителям Закарпаття рівних прав, створення необхідних умов для повноцінного розвитку як громадян України, підтримки мови та культури.

Нагадаємо, що офіційний Будапешт навмисно блокує роботу комісії Україна-Північноатлантичний Альянс, аргументуючи це тим, що нібито закон про освіту “обмежує угорців на Закарпатті”.

Нагадаємо, що Угорщина загрожує Україні зі свого боку радикальними заходами. В цей же час українці на Закарпатті зрозуміли, що ситуація ні до чого доброго не приведе і почали протест проти дій Будапешта.

Українсько-угорські відносини мають тенденцію до ескалації непорозуміння між двома країнами, в тому числі і на грунті поголовної роздачі всім бажаючим угорських паспортів.

error: Content is protected !!