Україна — у НАТО і ЄС: Рада підтримала історичне рішення щодо Конституції

Верховна Рада підтримала президентський законопроект №9037 про внесення змін в Основний Закон України про інтеграцію у Євросоюз і НАТО.

За відповідне рішення проголосував 321 депутат при необхідних 300. Документ буде направлено у Конституційний суд на експертизу.

Зокрема, тепер до повноважень Ради серед іншого належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу України на набуття повноправного членства України в ЄС і Організації Північноатлантичного договору.

Крім того, додано положення, що президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на отримання членства України в ЄС і НАТО, а також закріплено норму, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

Також законопроектом скасовується у перехідних положеннях Конституції норма про можливість використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди.

«З 2014 року ми твердо йдемо своїм шляхом і тільки інтеграція у НАТО і ЄС гарантує нам мир та безпеку, а українському народові — краще життя», — заявив президент Петро Порошенко, виступаючи перед депутатами зі щорічним посланням.

Відзначимо, згідно з даними поіменного голосування, проти ініціативи проголосували 29 нардепів, утрималися — два.

«Усі, хто не проголосував за закріплення стратегічного курсу на ЄС і НАТО в Конституції під будь-яким, навіть пристойним, приводом — це і є реальна «п’ята колона» Кремля! Головне, щоб її чисельність не виросла, коли стане потрібно 300 голосів для остаточного рішення», — зазначив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко в Twitter.

Джерело

error: Content is protected !!