»Якби я була прем’єром України»: Меркель запропонувала три важливі реформи

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка 1 листопада прилетіла до Києва, пріоритетними реформами в Україні назвала боротьбу з корупцією, децентралізацію та приватизацію.

Про це вона розповіла під час зустрічі зі студентами у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, яка транслювалася «Радіо Свобода». Меркель запитали, які три найважливіші реформи вона б провела, якби була прем’єр-міністром України.

Канцлер Німеччини наголосила, що спершу треба ознайомитися із ситуацією докладніше. «Якби я була прем’єр-міністром України… думаю, досить важливо, щоб проводилися правильні та болючі реформи», — зазначила вона.

«Перша реформа — це механізм боротьби з корупцією. Я вважаю це однією з найскладніших проблем, що не вирішується за один день. Тут потрібно багато чого зробити за допомогою міжнародних експертів, які мають досвід», — сказала Меркель.

Другою реформою вона назвала децентралізацію.

«Не все можна в Україні вирішувати з Києва. Україна — це величезна країна. Необхідно передати відповідальність мерам, громадам і також дати можливість збирати податки, щоб була конкуренція між регіонами, щоб можна було бачити, хто працює добре, хто погано, кого переобрати, кого зняти», — продовжила Меркель.

Третя реформа — приватизація — також важлива, але, за словами Меркель, «це не панацея».

«Необхідно створити законодавчу основу для приватизації, оскільки я думаю, що є досить багато державних підприємств в Україні. Вони тенденційно ще недостатньо ефективні», — зазначила вона.

Крім того, канцлер нагадала про програму Міжнародного валютного фонду і реформу цін на енергоносії. «Не можна тривалий час жити на основі субсидій для всіх», — сказала Меркель.

error: Content is protected !!