Зеленський обійшов Порошенка та наздоганяє Тимошенко у рейтингу

Сатирик Володимир Зеленський вийшов на друге місце у рейтингу можливих кандидатів на посаду президента України.

Якби вибори відбулися наступної неділі, за нього проголосувало б 9,9% українців, пише Корреспондент. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, яке провів Центр досліджень та комунікацій Active Group. Так, один із засновників студії «Квартал 95» обійшов чинного президента Петра Порошенка, якого готові підтримати 8,9% опитаних. Лідером симпатій українців залишається Юлія Тимошенко (15,4%). У п’ятірці фаворитів також співак Святослав Вакарчук. За нього свої голоси віддали б 5,3% респондентів. Анатолій Гриценко на четвертому місці (6,5%).

Володимир Зеленський та Святослав Вакарчук є лідерами так званого альтернативного вибору. Так, відповідаючи на запитання «За кого ви проголосуєте, якщо кандидат, якого ви підтримуєте зараз, не братиме участі у виборах?», 7,3% опитаних назвали Вакарчука, а 6,2% – Зеленського.

«Тимошенко тут іде зі значним відставанням від Вакарчука, а Порошенко має тільки 3%. Це означає, що ті люди, які голосують за інших кандидатів, не хочуть голосувати за Порошенка і Тимошенко. А за артистів, нові обличчя – так», – зазначив засновник Active Group Андрій Єременко під час презентації результатів дослідження 29 жовтня у прес-центрі ЛігаБізнесІнформ.

1

2

3

У другому турі виборів Зеленський перемагає всіх опонентів, окрім Юлії Тимошенко. Розрив між ними – близько 3%. Водночас, у парі «Зеленський – Порошенко» відрив актора становить понад 10%.

Найбільший антирейтинг має чинний президент Петро Порошенко. За нього у жодному разі не проголосували б 43,1% опитаних. Діяльністю глави держави незадоволені 76% українців, а 71% респондентів вважає, що справи у країні йдуть у неправильному напрямку. У другому турі нинішній президент програє всім, окрім Юрія Бойка.

«Нинішній політичний клас зайшов у ситуацію банкрутства – насамперед ідеологічного та світоглядного. Разом із суспільним запитом на нові ідеї, нові парадигми, це відкриває шлях для нових гравців. З урахуванням великої кількості протестного електорату – буде цікаво. І Зеленський, і Вакарчук можуть серйозно сплутати карти тим політичним гравцям, які націлені на президентство», – наголосивВалентин Гладких, політичний експерт аналітичного порталу «Слово і діло».

Дослідження було проведене 19-22 жовтня на всій території України за винятком окупованих районів. Опитано 2253 респонденти. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,1%.

error: Content is protected !!